לפרטים צרו קשר לטלפון 052-2642998

   

 
 

מילון

כתבה על שחיתויות בגני ארועים ששודרה בחודש מרץ בחדשות ערוץ 10:

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=785036


מלון הילטון תל אביב-
מתחתנים בהילטון ורוצים להזמין ספק מסוים? מלון הילטון ידאג למנוע את מבוקשכם. בחורה בשם: אלונה רקנטי תדרוש מכל ספק לחתום על טופס מיוחד שבחרתי לצטט קטע נבחר מתוכו:

" ביטוח רכוש על בסיס ערך כינון מלא המבטח את רכושו של הספק/המפיק ו/או באחריותו לשטח מלון הילטון תל אביב כנגד אובדן או נזק עקב אש, ברק, התפוצצות, רעידת אדמה, פרעות, שביתות, נזק בזדון, שיטפון, נזקי סערה וסופה, נזק כלי טיס, נזקי מים ונוזלים אחרים, נזקי בום על קולי, נזקי התנגשות ופריצה."

כל ספק, כגון: תקליטן, צלם, מאפרת, אמרגן, מעצב ועוד נדרש לחתום על טופס זה.

מכיוון שדרישות הטופס נראו לי מאד משונות ולא קשורות לעיסוקי, הופניתי לדבר עם מנהל המכירות של הארועים במלון הילטון, בחור בשם: מוטי כנפו. מוטי הבהיר לי, שכל ספק, אשר עובד במלון, חייב לחתום על טופס זה. נוסף על כך עליו לתת עמלה על סך 200$+מע"מ(מאתיים דולר פלוס מע"מ) לאיש המכירות.

לתשומת לב וידיעת כל הלקוחות הפוטנציאליים!
1.        

 

דילים בגני ארועים - בתחילת ינואר 2009 התפרסם שמנהל פריים גן אורנים ברח מהארץ וככל הנראה כספים רבים, ששילמו לו זוגות עבור מקדמה לארועים שלהם, הלכו לטימיון.

ציטוט מ ynet:

 

אם סגרתם עסקת "הכל כלול"

במקרה כזה יגרם לכם נזק גדול יותר. ברוב המקרים אין לכם תביעה ישירה נגד הספק (די.ג'יי, קייטרינג), ובכל מקרה, גם אם תתבעו - לא בטוח שתזכו. אתם יכולים להעביר את האירוע למקום אחר, ולבקש מהספק לעבור איתכם, אבל הוא עשוי לענות לכם שלא קיבל את כספו עדיין.

ציטוט מגלובס:

 

מנכ"ל פריים גן אורנים על זוגות ששילמו בשיקים סחירים: "מה הם משחקים אותה תמימים, הצמידו להם אקדח לרקה? אם יאמרו להם לקפוץ מהגג הם יקפצו?"

מה זה בעצם דיל / הכל כלול: הצעת מחיר כוללת של גן הארועים, אשר כוללת ספקים נוספים בתוכה במחירים מאד אטרקטיביים. הסוד מאחורי הדיל הוא שגן הארועים מאלץ את הספקים לעבוד במחירים על גבול ההפסד, דבר שבא על חשבון האיכות והתמורה שהלקוח מקבל. בדרך כלל מדובר בחברות תקליטנים וצלמים אשר ישלחו לארוע את אחד העובדים השוליים לארוע ולא את הספק המרכזי. מומלץ לא לקחת הימור על הארוע!!! מה שעושה את הארוע זה המוסיקה וההנצחה שלו (הצילום).

האתר mit4mit/מית4מית- אתר מעולה, אשר נותן פידבקים על ספקי ארועים. הפידבקים נכתבו על ידי הזוגות, שערכו את הארוע. הבעייה היא שחלק גדול מהספקים נוהל לכתוב על עצמם מחמאות... ניתן לראות את זה בצורה פשוטה כדלקמן: בהקלקה על שם של ספק תגיעו למסך הפידבקים של אותו ספק. מתחת לשמו תופיע עמודה הנקראת: איכות הדירוג. הציון שם מהווה ציון מסכם של אמינות כל הפידבקים על אותו ספק. כל פידבק שנכתב רשום על ידו השם של הכותב ובצמוד על כמה ספקים סך הכל אותו כותב רשם פידבק. אם הכותב רשם רק על ספק אחד פידבק מהווה הדבר תמרור אזהרה. אם הוא רשם על כמה ספקים הרי מסמן הדבר שהכותב הוא אמין. בדיקה מקרית שעשיתי העלתה כי אחד התקליטנים אשר רשומים עליו 110 פידבקים ומתוכם למעלה מ 60(!!!) אשר נכתבו עליו בלעדית... זוג, שמתחתן לא ירשום רק על ספק אחד הוא ירשום על כמה ובמיוחד כשזה מופיע בכזאת כמות הדבר מהווה אזהרה לכם הלקוחות! כשיודעים להיזהר אפשר להשתמש באתר מית4 מית.

רשימת מומלצים - קיימת כיום בכל האולמות ובגני הארועים. כמעט כל המקומות גובים עבור שורת הפרסום ברשימת המומלצים שלהם סכום, הנע בין 100$ ל- 2000$. הקריטריון עבור הכניסה לרשימה ברוב המקומות הוא: מי שמשלם, ולאו דווקא מי שטוב.

אנשי מכירות - תפקידם למכור לזוג הצעיר את המקום. מרוויחים בדרך כלל שכר מינימום וכדי להעלות את המשכורת נוהגים להמליץ בחום על בעלי מקצוע, אשר מוגדרים על ידם כטובים ביותר, והמתאימים ביותר לסוג הארוע הנדון. בדרך כלל הם שוכחים להזכיר, כי הם מקבלים מאותו בעל מקצוע סכום, הנע בין 50$ ל- 400$.

מערכות הגברה - לפני שנים מספר התעוררו לגני הארועים בעיות מצד שכנים, אשר התלוננו על רעש ואיימו לסגור את הגנים. בלית ברירה הם הכניסו אליהם מערכות הגברה שלהם כדי לשלוט על עוצמת הווליום ולחייב את כל התקליטנים לעבוד עם המערכת שלהם.
עם הזמן הם החליטו גם להרוויח מהנושא ולחייב את התקליטן, אשר עובד במקום, לשלם להם סכום הנע בין 100$ ל - 500$.רוב מערכות ההגברה בגנים הם ברמה בינונית ומטה (מערכת הגברה טובה אמורה לכלול ארבעה רמקולים מדגם טוב, המסודרים בסראונד ברחבה ובעלי שני בסים). מודגש: חתונה במקום עם מערכת הגברה זו חתונה עם אותה מערכת הגברה- המקומות לא מאפשרים עבודה עם מערכת הגברה חיצונית.

חברות ההגברה בגנים - כמעט בכל הגנים מערכת ההגברה מתופעלת על ידי חברת תקליטנים מסוימת.
לרוב חברת ההגברה מקבלת בין 30% ל- 70% מהסכום המשולם עבור מערכת ההגברה, כלומר לפעמים הסכום יכול להתקרב ל- 100$.
הסיבה האמיתית שבגללה משתלם לחברות ההגברה האלה לעבוד בסכום כזה היא הבטחת הגנים לספק להן ארועים על ידי שליחת לקוחות אליהם, תוך המלצה חמה לתקליטן הטוב ביותר...

חברות תקליטנים - מורכבות לרוב מתקליטן אחד, שהוא בעל הבית ולרוב הוא תקליטן טוב, אשר מעסיק בין תקליטן אחד נוסף ועד לעשרים תקליטנים נוספים, שרובם ברמה נמוכה הרבה יותר ומקבלים ממנו שכר, המסתכם בין 10% ל - 50% מהסכום הסופי. יתר הסכום נשאר אצל התקליטן המנהל.
המחיר של חברת תקליטנים יהיה תמיד גבוה בהרבה לעומת תקליטן בודד, מכיוון שחברה צריכה לממן את עלות החזקת כל התקליטנים, שאינם עובדים באותו יום, את המישרד, את המזכירה, את מסעות הפרסום, את עמלות הפרסום לאנשי מכירות בגני הארועים ואת העלות המאד גבוהה של רשימות המומלצים בגנים, דבר שלרוב נמנע מתקליטן בודד.

דילים בגני ארועים - הצעת מחיר כוללת של גן הארועים, אשר כוללת ספקים נוספים בתוכה במחירים מאד אטרקטיביים. הסוד מאחורי הדיל הוא שגן הארועים מאלץ את הספקים לעבוד במחירים על גבול ההפסד, דבר שבא על חשבון האיכות והתמורה שהלקוח מקבל. בדרך כלל מדובר בחברות תקליטנים וצלמים אשר ישלחו לארוע את אחד העובדים השוליים לארוע ולא את הספק המרכזי. מומלץ לא לקחת הימור על הארוע!!! מה שעושה את הארוע זה המוסיקה וההנצחה שלו (הצילום).

חוק הגבלת הרעש- התקנות להגבלת רעש באולמות שמחה ובגני אירועים נכנסו לתוקף החל מיום חמישי 9/11/06. התקנות קובעות כי מפלס הרעש המרבי המותר במקומות הישיבה של הנוכחים באירועים לא יעלה על 85 דציבל. בשורה התחתונה החוק הזה לא נכפה היום על ידי הרשויות שהבינו שהחוק הזה הוא לא רציונלי. ישנם גני ארועים לא מעטים שהחליטו לנצל את החוק הזה ולפתור לעצמם את בעיית הרעש שיש למקום מהשכנים והם מספרים ללקוחות שעקב החוק הזה רמת הסאונד בארוע מוגבלת.

אקו"ם- בכל אירוע המתקיים באולם או בגן אירועים ומושמעת בו מוסיקה, נגבה תשלום בעבור הזכות להשמיע מוסיקה בציבור. התשלום נקרא "תמלוגים" והוא מחולק בין היוצרים שיצירותיהם הושמעו באירוע. אקו"ם היא המייצגת הבלעדית של זכויות היוצרים בארץ ובעולם ומתוקף חוק זכויות יוצרים גובה תמלוגים בעבור השימוש ביצירותיהם, ומעבירה אותם ליוצרים. נכון להיום התשלום עבור רישיון לארוע עומד על סך של 251 ש"ח.

 


תקליטן צביקה בירן 052-2642998
תקליטן | תמונות ומכתבים | טיפים | מוסיקה לחתונה | מילון | ציונים | צור קשר.
צביקה בירן הוא התקליטן המוביל והמקצועי בארץ. באתר זה תוכלו למצוא מידע רב לגבי תקליטנים , תקליטן לחתונה , תקליטנים לאירועים , צילום בוק בת מצווה , הפקת חתונה , עיצוב אירועים , הזמנות לחתונה , תקליטנים לברית , די ג'יי , די ג'יי לחתונות , די ג'יי לברית , די ג'יי לבר מצווה , די ג'יי לאירועים , DJ.
נטסטייל – קידום אתרים בגוגל, בניית אתרים , אינדקס עסקים , מדריך עסקים | Copyright © 2001-2021 Net-style. All rights reserved